top of page

Види килимків для йоги: переваги та недоліки

Щоб заняття йогою були комфортними, важливо правильно вибрати килимок. Від його якості залежить зручність у процесі занять. Зроблений килимок для заняття йогою може бути з різних матеріалів, які мають свої переваги і недоліки. Сучасний асортимент приємно вражає різноманітністю.


Класифікація килимків за призначенням


Є кілька різновидів, що відрізняються призначенням. Серед основних варіантів можна відзначити:

  • Студійні, які повинні справлятися з інтенсивними навантаженнями, мати підвищений рівень стійкості. Непоганим варіантом є моделі з ПВХ. Перевагою є довговічність, а недоліком те, що вони не вбирають вологу. Тому в процесі використання килимок починає ковзати, коли туди капає піт.

  • Еко-килимки з натурального каучуку. До їх переваг належить комфорт та гарне зчеплення. Виріб вбирає вологу, навіть при інтенсивних тренуваннях не ковзатиме. Ще до плюсів відноситься довговічність та міцність. До недоліків можна віднести не найнижчу вартість.

  • Складні. Це оптимальний варіант для любителів активного способу життя, часті подорожі. Захопити складний килимок можна разом із собою, щоб займатися йогою. До плюсів відноситься невелика вага та обсяг. Мінусом можна назвати можливість займатися не на будь-якій поверхні.

  • Стартові. Вони створені для новачків. У виробництві найчастіше використовується ТПЕ. Вони мають невелику вагу, але недовговічні в експлуатації.
З яких матеріалів можуть виготовлятися?


Класифікуватися килимки для йоги можуть бути за матеріалом виробництва. Кожен має свої особливості, переваги та недоліки. Серед основних варіантів можна відзначити:
  • ЄВА, який є найдешевшим матеріалом. До плюсів відносяться мала вага та м'якість. У даного килимка багато мінусів, таких як слизька поверхня, швидка зношування та синтетична поверхня (як пінка).

  • ПВХ вважається найпоширенішим матеріалом. До плюсів відноситься стійкість до зношування. Мінусом вважаються низькі антиковзкі властивості, особливо під час інтенсивних занять, а також екологічність.

  • ТПЕ є більш професійним матеріалом ніж ЄВА або ПВХ, який з'явився відносно недавно. Матеріал має покращене антиковзання, проте зношується швидше ніж, наприклад, у професійних килимків з каучуку.

  • Каучук є натуральним матеріалом, який є безпечним для людини, навколишнього середовища, не викликає алергічних реакцій. Недоліком можна назвати чималу вагу.

  • Спінений каучук характеризується гіпоалергенними, антибактеріальними властивостями, компактністю та легкістю, стійкістю до зносу. Мінусом можна назвати специфічний запах, але він поступово зникає.

  • Поліуретан вважається найдорожчим матеріалом. Він забезпечує відмінне зчеплення, відрізняється довговічністю і міцністю, але має чималу вагу.40 переглядів0 коментарів

Commentaires


bottom of page